Онлайн розрахунки: У НБУ пояснили, як не стати жертвою шахраївУ НБУ заявили, що головне правило безпечних онлайн розрахунків — ніколи і нікому не повідомляти термін дії картки та тризначний код на її звороті.

Об этом сообщает Компромат


Про це йдеться у роз’ясненні регулятора у Facebook.


"На жаль, деколи підступним шахраям все-таки вдається обдурити довірливих або непоінформованих громадян. Для цього вони мають типові сценарії. Іноді – одягають маску покупця ваших речей.


Наприклад, ви продаєте велосипед у Інтернеті. І ось з’являється потенційний покупець, який готовий відразу надіслати вам гроші. Він запитує у вас номер карти. Це – нормально. Фактично, цей 16-значний номер – єдина інформація про вашу платіжну картку, яку можна безпечно розголошувати.
Далі починається найцікавіше. Псевдопокупець обов’язково запитає у вас термін дії платіжної картки та тризначний код на її звороті", — пояснили в НБУ.


У Нацбанку радять пам’ятати, що для переказу коштів на картку цілком достатньо лише її номеру.


"Якщо таке станеться з вами, не дайте себе обдурити. Відразу припиніть спілкування з таким псевдопокупцем", — йдеться у повідомленні.


Якщо є сумніви щодо ситуації, у НБУ рекомендують телефонувати на гарячу лінію Національного банку України: 0 800 505 240.


Економічна правда


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2020/10/5/665910/”